Wideo relacja z podróży po Chinach

2 dni montażu i oto jest :) Nie będę przynudzał. Oglądajcie i komentujcie :)

- Camera: Canon 5 D mark II
- Lenses: Tamron 28-300 XR Di LD, Sigma 12-24 EX DG
- Light tripod
- Music: Morgantj - Slanted Voices
- Edited with Vegas and Magic Bullet

Podobne wpisy

15 komentarzy do wpisu “Wideo relacja z podróży po Chinach”

  1. Marek napisał(a):
    17 Listopad 2009 o 10:45

    Mroczna muza, ale ogólny klimacik wideo fajny - mam nadzieję, że będą kolejne, bo tutaj w sumie mało tych Chin widać. ;))

    My już mamy na ukończeniu relację tekstową, no i przekopujemy się przez fotki - ale jeszcze min. tydzień roboty zanim coś wrzucimy… chociaż przyznam że motywujesz do przyśpieszenia. :D

  2. Krzysztof napisał(a):
    17 Listopad 2009 o 11:08

    Marku - działajcie, działajcie, bo na Waszą tekstową relację dużo osób czeka. W sumie ten wasz notesik to skarbnica wiedzy - może nawet Lonely Planet by go kupiło za grubą kasę :)

    Co do filmiku, to pewnie, że nie oddaje klimatu Chin - przecież nie było tam tak strasznie:) Ale czy to ważne? Fajnie jest czasem wyrzucić wszystkie schematy do kosza i zrobić to tak tak jak się tobie podoba, a nie tak jak wynika to z briefu :)

  3. Stempniaked napisał(a):
    17 Listopad 2009 o 11:08

    Zaaajebisty klimat! wbiło mnie w ziemię :D

  4. Kefir napisał(a):
    17 Listopad 2009 o 17:01

    Hej filmik fajny i bardzo mnie zastanawia czy wszystkie ujecia byly krecone tylko kamera czy aparat tez uzywales do krecenia tego video??
    Gdyz mysle troche nad zmiana sprzetu do krecenia i zalerzy mi na takiej glenbi i ostrosci w nocnych ujeciach Wiec byl bym wdzieczny za wszelkie porady Dzieki

  5. Krzysztof napisał(a):
    17 Listopad 2009 o 17:19

    Kefir - wszystkie ujęcia były kręcone aparatem Canon 5D mark II. Do tego obiektywy: Tamron 28-300 XR Di LD oraz Sigma 12-24 EX DG.

    Jakość filmu z tego aparatu jest powalająca. Musisz się jednak liczyć z tym, że podobnie jak w profesjonalnych kamerach cyfrowych (np Red One) czy filmowych nie ma czegoś takiego jak autofocus. Wszystko musisz ostrzyć ręcznie, co z jednej strony jest utrudnieniem, ale daje też spory potencjał twórczy.

    Tańszą alternatywą dla 5D jest Canon 7D. Jakość na potrzeby internetu jest taka sama. 5D jest jednak lepszy do nocnych ujęć gdyż nawet przy ISO na poziomie 3200 szumy są praktycznie niezauważalne.

    Obecnie 5D (body kosztuje 9000 zł) i 7D (6 000 zł) to sprzęt, który daje ci jakość porównywalną z kamerą Red One, jednak za cenę wielokrotnie niższą.

    Jeśli masz dodatkowe pytanka chętnie odpowiem. Wiele ciekawych informacji na temat wykorzystania lustrzanek jako kamery wideo znajdziesz na blogu http://philipbloom.co.uk/

  6. Karol napisał(a):
    17 Listopad 2009 o 22:21

    Świetny klimat, zazdroszczę takiej podróży.

  7. ** MaRysiaMaRysia ** napisał(a):
    18 Listopad 2009 o 00:56

    Swietne!!! montaz bardzo mi sie podoba :D zdjecia tez rewelacyjne!!!! podoba mi sie ujecie wspomnien z wyprawy ,jako wlasnie zesaw obrazow, ktory zwykle pozniej pozostaje w glowie w podobnej formie. itede itepe…

  8. Kefir napisał(a):
    18 Listopad 2009 o 01:26

    Dzieki serdeczne za tak szybka odpowiedz Na chwile obecna rozwazalem zakup JVC-GY-HM100 lub Panasonic AG-HMC151 gdyz szukam czegos na karty i o malych gabarytach zeby na kazdy wypad mozna bylo wziasc i w kazdych warunkach krecic Moze bedziesz sie orientowal czy moge oczekiwac takiej jakosci i tej cudownej glenbi detali w ujeciach nocnych
    Pozatym przeczytalem posta na temat aparatu canon i jest swietny i daje do myslenia ale brak auto fokusa przy tak malym wyswietlaczu w sloneczny dzien moze utrudnic sporo prace ale jezeli chodzi o kreatywnosc to napewno na plus:)

  9. Shadow napisał(a):
    18 Listopad 2009 o 15:00

    Możliwości “piątki” rzeczywiście robią wrażenie szczególnie przy zdjęciach nocnych. Co to samego montażu to typowy przerost formy nad treścią. No ale niektórzy lubią oglądać 50 efektów w 3 minutach filmu :)

  10. Kubas napisał(a):
    20 Listopad 2009 o 12:24

    Szacunek za ten film , komu go nie pokazałem opinia była jedna .

  11. Grzesiek napisał(a):
    21 Listopad 2009 o 18:27

    Film rewelacja !!! efekty fajne sam się przymierzam do kupna 7D i osprzętu ;)

  12. JoPeRsON napisał(a):
    14 Marzec 2010 o 11:03

    Bardzo ciekawy i świetnie zrealizowany filmik, sam posiadam PiątKę ale tak do końca nie bawiłem się jeszcze ViDeo. PozdraFFiam

  13. Wiktor napisał(a):
    2 Marzec 2011 o 16:38

    Przeczytalem sobie wszytko i podchodzilem sceptycznie, bo jednak RED to RED i nie ma zmiluj :) Chyba ze porownujemy tutaj Red 3K jeszce mozna pogdybac, ale przy dalszych modelach 4K 5K 9K(teraz wychodzi 28K) nie ma porownania, wielkosc matrycy,szumy, glebia tonalna…ale mimo wszytko po obejrzeniu Twojego filmu z podrozy po Chinach jestem za takim rozwiazaniem, szczegolnie ze duza role graja tutaj pieniadze. Rozsadna alternatywa. Sam używam Nikkona D700 i brakuje mi mozliwosci nagrywania filmów, pracuje w wiekszosc w studio wiec raczej wykorzystywalbym to przy z gory zaplanowanych warunkach. Pozatym nie ma to jak mozliwosc wymiany obiektywów, marzy mi sie to ale chyba musze poczekac na D800 ktora ponoc bedzie miala taka funkcje:)Cannona raczej nie kupie bo nie lubie, poprostu wole Nikkona;) Blog bardzo fajny, prowadz a bedziemy zagladac i polecac dalej:)

  14. Wiktor napisał(a):
    2 Marzec 2011 o 16:39

    teraz zuwazylem dopiero ze jednak go nei prowadzisz… esz ;)

  15. Krzysztof napisał(a):
    19 Marzec 2011 o 12:07

    Jestem pod wrażeniem części dynamicznej walki. Nie sądziłem, że 5DmII ma takie możliwości.