Sesja lotnicza

Na początku grudnia pisałem o tym, że planuję zrobić zdjęcia w lotniczych klimatach lat 40stych wszystkim pracownikom mojej agencji. Projekt ten okazał się bardzo czasochłonny. Sesja fotograficzna i późniejsza edycja zdjęć pochłonęła kilka tygodni mojego życia :) Efekty możecie oglądać w dużej rozdzielczości na Flickerze lub w mniejszej poniżej.

Początkowo klimat zdjęć miał być nieco inny - mniej sphotoshopowany i bardziej retro. W trakcie pracy nad zdjęciami zmieniłem jednak zdanie i starałem się uzyskać nieco przerysowany klimat znany z gier komputerowych z zakapiorowatymi, czasem nieco wrednymi ryjami :) Zdjęcie na stronę główną Opcomu też powstało przy okazji tej sesji.

Podobne wpisy

8 komentarzy do wpisu “Sesja lotnicza”

  1. psychoraper napisał(a):
    15 Luty 2010 o 13:43

    Fotki ładne i klimatyczne ale jeśli to prawda, ze to zajęło kilka tygodni to gratuluje tempa pracy w firmie :D Gdybym ja pracował w takim tempie to bym na życie nie zarobił. I jeszcze te tony pluginów i “upiększaczy”… Robota do wykonania w 4 dni (z sesją)
    Niestety mamy w kraju nową modę na styl pracy wooooooooolny i przez to niby profesjonalny. Ale co firma to firma, ja się nie mieszam ;)
    Ładny klimat, świetny pomysł, średnie dopasowanie grafiki do zdjęć, genialna kolorystyka, podany czas wykonania …………….
    Dziękuję za uwagę ;)

  2. Krzysztof napisał(a):
    15 Luty 2010 o 14:04

    Gdybym mógł na pracę przeznaczyć 8 godzin dziennie pewnie całość powstała by szybciej. Tak się jednak składa, że edycją zajmowałem się po godzinach (nie zajmowała się tym firma). Najbardziej czasochłonne i żmudne jest wyszukiwanie zdjęć do tła - tego nie przeskoczysz.

    Natomiast jeśli Ty jesteś w stanie zrobić zdjęcia 40 osobom wraz z sesją, stylizacją i małym make upem w 4 dni to naprawdę gratuluję. Mnie też się wydawało to takie banalne, zanim się nie zmierzyłem z tym projektem.

    Dzięki za pochwałkę zdjęć - to dla mnie najważniejsze.

  3. psychoraper napisał(a):
    15 Luty 2010 o 14:16

    Oj Krzysztf nie łap ciśnienia bo nie ma o co ;) Pomysł i efekt jest cudny, naprawdę. Po prostu ja mam troszkę szybszy styl pracy, wymuszony przez zlecenia które wykonuje. Czasami to jest plusem, a czasmi minusem (np. jak mi pikawa za kilka lat wysiądzie :D). I przyznam, ze myslałem ze grafiki w tłach to wasze rendery 3D. Ja po prostu zawsze pracuje z fotografem i myslałem, ze sie podzieliliście robotą :) no i zrozumiałem, ze tyrałes przy tym całymi dniami :D. Tak, ze sorki za srogość w mojej opinii. Zresztą siedze w shopie ładnych pare lat i wydaje mi sie, ze zrobiłbym to faster ale przeciez nie o wyscigi w tym chodzi.
    Aha i jedna rzecz: jestem fanem grafy zastosowanej w Sky Captain i uwazam, ze zrobiłes dokładnie tak jak w tym filmie :) Za co ode mnie masz wieeeeeeeeeelkiego plusa. Nie myslałes zeby zrobic swoim podopiecznym filmu w takiej samej stylistyce, na tych samych tłach i w tych mundurach? :D Na zasadzie czołówki filmowej :D O! widzisz juz wpadłem na ciekawy pomysł który pewnie kiedys sam tez zrobie.
    Pozdrawiam najserdeczniej i nie łap ciśnień bo przeciez chodzi o wspieranie sie a nie o jakies zawody :)

  4. Sebek napisał(a):
    16 Luty 2010 o 09:58

    Dla mnie wypas ! Kolorki cudne ! Ogólnie bardzo pasują mi takie klimaty ;)

  5. lobotomek napisał(a):
    16 Luty 2010 o 20:27

    Fajny klimacik i pomysł ale trochę nienaturalnie to wygląda, i co mnie zdziwiło to to, że powiększenia na Flickerze wyglądają lepiej.

    Jeszcze jedno — Cygarowe, papierosowe dymki nie wyglądają dobrze. no i ten papieros: płaski, jak gdyby doklejony.
    Ale ogólnie — technicznie bardzo dobrze, dodane szumy (pewnie żeby zamaskować photoshopowe pudrowanie:)) na pewno bardzo czasochłonne i bardzo dokładnie zrobione. Jeżeli robiłeś to w pojedynkę, to to co napisał “psyhopater” to bzdura. 4 dni - niewykonalne, nawet po pracując 8 godzin. Mówię to jako doświadczony retuszer.

    Pozdrawiam

  6. mikrokolos napisał(a):
    18 Luty 2010 o 19:25

    Naprawde super pomysl i wykonanie

    Pozdrawiam,

  7. Mateusz napisał(a):
    13 Kwiecień 2010 o 12:05

    pomysł na zdjęcia bardzo fajny. niestety, wydaję mi się, że post produkcja jest tutaj dosyć mocno przesadzona.

  8. Franz napisał(a):
    10 Kwiecień 2011 o 12:31

    Ja akurat jestem bardziej związany z branżą lotniczą i zdjęcia bardzo mi się podobają:)